portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Altus - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Altus - sprawy osiedlowe » Forum » Wspólnota mieszkaniowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wspólnota mieszkaniowa

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 22:59    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

ek0tom napisał:

Każdy wie, że przetarg wygrywają najtansi i najczęściej nienajlepsi...


Nieprawda i widać że kolega nie bardzo wie o czym mowa. Trzeba umieć przeprowadzić przetarg w którym przyznaje się punkty oferentom zarówno za cenę, jak i za referencje. Wygrywa wtedy oferta, która przedstawia najlepszy "mix" cena/jakość i wcale nie koniecznie będzie to najtańsza oferta. Chodzi po po prostu o to, żeby wyeliminować kolesiostwo, przekupstwo, konflikty interesów i szanować pieniądze mieszkańców oraz zapewnić najwyższy standard obsługi osiedla.

Nieprawda też, że jeśli odsuniemy Invest Komfort od zarządzania budynkiem to będzie coś nie tak z ławkami, będzie jakieś dziadostwo itd. Bzdura na resorach.

Sprawa jest bardzo ważna i głosy innych to potwierdzają.
altus73 
   

Stały bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Nie Lip 24, 2011 12:47
Posty: 99
Skąd: gdynia

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 1:11    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Zgadzam się z Bambolo82 w całej rozciągłości, musimy zadbać o nasze interesy i to powinna być fundamentalna sprawa dla każdego mieszkańca Altusa.Wielu z nas jak sądzę,miedzy innymi kupuje nowe mieszkanie właśnie po to żeby redukować koszty utrzymania nieruchomości tzn ; w budynku solidnie wykonanym, w nowoczesnych technologiach czyli np; dobrze ocieplone, dobre okna, inteligentne i energooszczędne systemy oświetlenia kompleksu,etc
Ja również mam znajomych w innych inwestycjach IK i pierwsza rada, zmienić tak szybko jak się da zarządce.IK ma swoje spółki córki które niezle kroją na obsłudze osiedli,żeby tylko wspomnieć o budynkach w których są kotłownie itd.Oczywiście nie zakładam złej woli dewelopera ale zdarzenia takie mają miejsca i trzeba się z nimi liczyć.
http://www.zarzadca.pl/content/view/433/45/
ale można z tym walczyć.Na osłodę trzeba jednak dodać że IK naprawdę cieszy się doskonałą renomą i wszyscy chwalą ich za świetną jakość,więc na tym polu chyba możemy być spokojni.
Jeśli chodzi o tę stronkę
http://www.invest-komfort.com/
to to jest jakaś śmierdząca sprawa i w mojej opinii jej wiarygodność jest conajmniej podejrzana, IK sądził się czy wciąz się sądzi z autorem tej strony, ponoć chciał od IK wyłudzić jakieś pieniądze,ale czujnym trzeba być.
Wątek dotyczy: Invest Komfort
,,Ładnie wygląda ale sporo usterek i cwaniactwo.Mieszkam na Polanie Świemirowskiej w Sopocie. Osiedle oddane do użytkowania 2005. Lokalizacja super.Cena też była OK jak na Sopot Standard też przyzwoity jak na rok budowy (przyznać trzeba, że Wzg. Focha wygląda o wiele bardziej ekskluzywnie choć nie jest tak kameralne). Minus - Investkomfort zostawia swojej spółce pomieszczenie (nie przenosi jej własności na wspólnote) w którym jest kotłownie przez co staje się sprzedawcą ciepła dla osiedla z kilkudziesięcioprocentową marżą - cwaniackie ale zgodne z prawem. Wiele osób nie zdaje sobie z tegos sprawy podpisując umowę z deweloperem. Muszę przyznać że jest to dość sprytny zabieg - stosowany przez IK na ich wielu inwestycjach. Oto informacje o działalności firmy tempo która jest posiadaczem kotłowni na naszym osiedlu - DZIAŁALNOŚĆ CIEPŁOWNICZA:
spółka posiada na terenie Trójmiasta 15 lokalnych i osiedlowych, nowoczesnych kotłowni gazowych. Łączna zainstalowana moc cieplna przekracza 6 MWt.Działalność ciepłownicza prowadzona jest w oparciu o koncesje udzielone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki,,

My mamy to szczęście ze ogrzewanie będzie z miasta i akurat ten problem odpada, chodzi mi tylko oprzedstawienie mechanizmu wzajemnych powiązan.Takich kwiatków jest o wiele więcej,ja akurat mam doświadczenia z innym developerem.
Moje poprzednie mieszkanie kupiłem od Polservisu, wiec na dzień dobry z dostawców medii tylko multimedia i tp, oni okablowali budynek i mają wyłączność.
2. Droga osiedlowa została dofinansowana przez miasto i developer przed oddaniem budynku zrzekł się praw i udziałów do rzeczonej drogi, która przecina teren WM, jak ogrodzić to miasto nie zgadza się bo droga miejska, ale jak płacić za oświetlenie to nie bo droga osiedlowa, wiec buli za energie WM.
Kolejny numer, to Polservis w ogóle nie zabiegał o szybkie o podpisywanie umów, nawet nie wyznaczył żadnego terminu końcowego, więc niektórzy podpisywali umowy notarialne po 3-4 latach efekt, niezdolność do powołania wspólnoty przez ponad 2 lata.Dwa pierwsze przeglądy gwarancyjne poszły w piiii.Zarządca oczywiście narzucony przez dewelopera, długo by wymieniać no i ostatecznie w końcu wypocony zarząd wspólnoty to nieporozumienie.
Więc mam wielką nadzieje że w Altusie zbierze się grupa ludzi którzy na prawdę będą dbać o nasze osiedle.Ale to nie będzie łatwe bo IK to duży i sprytny gracz a specyfika naszej inwestycji jest dość skomplikowana to nie jest zwykły jakiś 2 klatkowy blok z 20 mieszkaniami gdzie wszystko jest proste.
1. Trzy etapowy proces oddawania kompleksu i już problem, ponieważ minimum przez rok i tak nie zawiążemy wspólnoty .Więc ja się zastanawiam jak to będzie z przeglądami gwarancyjnymi i od kiedy będzie liczony odbiór od lutego czy dopiero od od listopda po oddaniu całego kompleksu, który będzie jedną WM. Wiadomo że niema żadnej gwarancji że budynki oddane w pierwszej kolejności będą miały dostęp do hali parkingowej gdyż być może miasto nie zgodzi się na częściowy odbiór.A zatem i tak conajmiej przez rok będzie nami zarządzała firma wyznaczona przez IK,
2. Funkcja kompleksu jest mieszkaniowo-handlowa to rodzi kolejne problemy z którymi się zmierzymy, raz że może czasami (mam nadzieje że nie) dochodzić do konfliktu na linii handel-mieszkańcy, a dwa że nie wiadomo jaki będzie układ właścicielski tych lokali.
3. I tak prawdopodobnie nie wyeliminujemy IK z zarządu wspólnoty ja nie wiem czy IK sprzedaje lokale handlowe czy dzierżawi i nie wiemy jak duże udziały tej inwestycji IK pozostawi w swoim portfelu, poza tym na wiele spraw i tak się już zgodziliśmy w fazie podpisywania umowy przedwstępnej np; nie wywieszanie gaci na balkonie ,nie instalowaniu tv sat czy zgoda na lokale gastronomiczne z alkoholem otwarte do pierwszej lub drugiej w nocy itd, no i na pewno są w umowach inne kwiatki na które przynajmniej niektórzy w ogóle nie zwrócili uwagi, i ja również.
4. Jaki będzie status całego systemu monitoringu i ochrony czy przejdzie on na własność mieszkańców czy jak w przypadku powyżej przytoczonego postu odnośnie kotłowni IK będzie jego właścicielem i będziemy to dzierżawić
Kończę już te małą tyradę, to tak na szybko jak sądzę pytań i wątpliwości jest na pewno więcej dlatego na prawdę liczę na to, że uda się nam zawiązać prężną wspólnotę w zarząd której wejdą ludzie kompetentni, przynajmniej z podstawową wiedzą na temat tego jak działają tego typu organizmy no i oczywiście z werwa, energią i ochota aby zadbać o naszą przestrzeń, a nie wbiją się tylko po to żeby być, gdyż to nie będzie łatwe zadanie jak wykazałem powyżej.
Więc cieszę się że na tym forum przynajmniej co niektórzy interesują się tym co nas czeka w niedalekiej przyszłości.W końcu temu właśnie służy to forum,gradacja mieszkańców na podstawie kwoty jaką ewentualnie zaciągnęli na zakup mieszkania jest IMO niedopuszczalne.Kto tu mówi o DZIADOWANIU!!, kupiliśmy mieszkania w średnim segmencie, w nieco reprezentacyjnym budynku, więc jakieś koszty z tego tytułu trzeba ponieść, tego nikt nie podważa, ale to nie znaczy że mamy się dać golić jak frajerzy i jeśli to jest możliwe to powinniśmy zrobić wszystko co będzie można aby racjonalizować koszty utrzymania naszego kompleksu.Jeśli chodzi o różne praktyki stosowane przez deweloperów,zarządców itd, przy przeglądach gwarancyjnych czy w celu zawyżania kosztów obsługi WM, proponuje skorzystać z linków na tym forum, ot taki pierwszy z brzegu, po sąsiedzku.
http://gdynia-kepa-redlowska.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=64978
i trochę pośmigać po forach innych osiedli, (tego jest cała masa) to może co niektórym rozjaśni co nieco że wyższe koszty to nie tylko vat,paliwo,czy wzrosty cen energii elekrtycznej.
http://gdansk-mile-wzgorze.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=38248&start=0
Żebyśmy unikali takich historii jak np ta na jednym z trójmiejskich osiedli.
Liczę na aktywny odzew na ten post, i czakam na wasze opinie, być może ktoś z was drodzy sąsiedzi dysponuje jakimiś odp na moje pytania.Zwłaszcza ci z was którzy nabyli mieszkania w ostatnim czasie, prawdopodobnie mają najświeższe info na tematy związane z naszym osiedlem, lub może chociaż wiedzą coś więcej co będzie w lokalach handlowych oprócz tego co już jest na forum.
Pozdrawiam wszystkich Altusów.
dzumis 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 17:15
Posty: 81
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 22:18    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

czesc Altuski,

poczytalam wasze posty i...mam nadzieje ze zebrania wspolnot beda krotkie tresciwe i merytoryczne, bez jak to okreslil ktorys z was dziadowania i bez szastania kasa. Zgadzam sie z uwaga taka ze pieniadz nalezy szanowac, a to oznacza w przypadku mieszkania dbalosc o szczegoly, bo jak wiadomo diabel tkwi w szczegolach.

zreszta, dlaczego z gory zakladamy, moze nie zakladamy, ale mowimy o usterkach? Jak sie pojawia bedziemy podejmowac odpowiednie kroki, inteligentne bestieSmile, byle nie przemadrzaleSmile. Budynek jest nowy i ja wiem ze tak zostanie wykonana praca ze nie bedzie wielkich napraw.

No i nie sztuka jest korzystac z uslug, wspomniana ochrona kablowka sprzatanie i tp, za ceny z kosmosu. Sztuka jest miec jakosc za rozsadna cene.

Swoja droga, widze juz tutaj paru kandydatow na prezesow zarzaduSmileSmileSmile.



pozdrawiam zyczac nastrajania sie na atmosfere swiateczna
altus73 
   

Stały bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Nie Lip 24, 2011 12:47
Posty: 99
Skąd: gdynia

PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 22:48    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Tak więc, aby święta były spokojne to taki optymistyczny akcent.

05.12.2011 | Invest Komfort zdobywcą tytułu "Przedsiębiorstwo Fair Play 2011"



W tegorocznej, XIV edycji Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” Invest Komfort otrzymał tytuł i certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2011”. Już czterokrotnie firma poddała się wnikliwej weryfikacji w tym programie, zdobywając w czterech kolejnych jej edycjach tytuł i certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play".



2 grudnia br. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów XIV edycji programu.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” to realizowane na skalę ogólnopolską, wiarygodne przedsięwzięcie, w którym oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa, a nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów. Celem programu jest promowanie etyki w działalności gospodarczej rozumianej jako zespół norm rzetelnego postępowania we wzajemnych relacjach przedsiębiorców z klientami, kontrahentami, pracownikami, wspólnikami, społecznością lokalną, a także władzą lokalną i państwową. Ideą programu jest zachęcenie wszystkich firm w Polsce do zachowań etycznych i wprowadzenia stosownych zmian nie tylko w wewnętrznej organizacji pracy, ale także do kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.
Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” organizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

„Przedsiębiorstwa Fair Play” to firmy, które postępują rzetelnie wobec klientów oraz kontrahentów, terminowo wywiązują się ze zobowiązań wobec skarbu państwa, aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach charytatywnych, wspierają wszelkiego rodzaju inicjatywy edukacyjne, kulturalne oraz sportowe, ich działalność jest przyjazna dla środowiska naturalnego, uczciwie i rzetelnie reklamują się, jednocześnie nie dyskredytując konkurencji.
Mr. Green
dzumis 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Cze 29, 2011 17:15
Posty: 81
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Gru 21, 2011 22:40    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Z tymi "konkursami" to tak chyba jak sedziowanie w niektorych dyscyplinach-pokazujesz sie=istniejesz, zapamietuja cie , faworyzuja (czytaj boks, taniec towarzyski) Smile

ale mila wiadomosc

pozdrawiam
altus73 
   

Stały bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Nie Lip 24, 2011 12:47
Posty: 99
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 18:39    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Witam sąsiadów. Koniec miesiąca, więc mam pytanko czy ktoś już dostał
informacje jaki mamy czynsz? Zaglądałem do skrzynki ale tam wciąż nic nie ma.
altus73 
   

Stały bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Nie Lip 24, 2011 12:47
Posty: 99
Skąd: gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 10:11    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Czynsze będą na przełomie kwietnia/maja. tak więc szykuje się nam potrójna kumulacja Kwasny . Jak dla mnie trochę za długo trwa ta zabawa z ustaleniem opłat.
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 11:51    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Napiszcie coś o wysokości czynszu, jak już dostaniecie pierwsze rozliczenie.

Ile złotych wyjdzie za metr kw.?

Co w nim jest stałego, a co rozliczanego przez metraż lub zużycie?

Co się może zmienić w naliczaniu opłat czynszowych, gdy już wszyscy się wprowadzimy do Altusa?
C.x.1_LEG 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Śro Paź 26, 2011 13:13
Posty: 94
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 19:30    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Bambolo82 napisał:
Napiszcie coś o wysokości czynszu, jak już dostaniecie pierwsze rozliczenie.

Ile złotych wyjdzie za metr kw.?

Co w nim jest stałego, a co rozliczanego przez metraż lub zużycie?

Co się może zmienić w naliczaniu opłat czynszowych, gdy już wszyscy się wprowadzimy do Altusa?


wyjdzie między 6 a 9 zeta ze meter - jak na większości inwestycji zrealizowanych przez IK - jednak mając na uwadze ilość szkła do mycia, place zabaw/dużo zieleni, ilość wind, mechaniczną wentylację, jasne wykładziny na klatkach schodowych to zakładam, że latem 7,5-8 zeta za metr a zimą 9 zeta.
morphik 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Czw Mar 24, 2011 23:36
Posty: 161
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 20:59    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

I jak wrażenia po pierwszym rachunku? Trochę to wszystko kosztuje Wink
altus73 
   

Stały bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Nie Lip 24, 2011 12:47
Posty: 99
Skąd: gdynia

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 22:43    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Nie jest zle. Ochrona, hm.... koszt wydaje się być nieco za wysoki, ta pozycja to okolo 30% calego czynszu i to zimowego mam nadzieje, ze wraz z oddawaniem kolejnych etapow to jednak sie zmieni na lepsze.
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 15:54    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

ile wyszło za metr bez ochrony? pewnie bulicie teraz ekstra, bo koszty rozkladaja się na małą grupkę
altus73 
   

Stały bywalec


Wiek: 50
Dołączył: Nie Lip 24, 2011 12:47
Posty: 99
Skąd: gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 16:28    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

6.30 zł za metr bez ochrony i nie pobrano żadnej opłaty za wodę.

Ostatnio zmieniony przez altus73 dnia Tue May 01, 2012 8:52, liczba edycji: 1
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 20:53    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Myślę, że to dobra cena, zwłaszcza że to był jeszcze sezon grzewczy. Ochrona zapewne będzie tańsza dla każdego jak czynsz zacznie płacić kilkuset właścicieli.

Wyjdzie ze wszystkim jakieś 7-8 zł za metr średniorocznie.
pierun1 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 25, 2012 20:09
Posty: 37
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Maj 01, 2012 19:41    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Ochrona nieruchomości za taką kasę, gdzie na zmianie siedzi tylko 1 pan - kiepsko wynegocjowane, chyba pora zmienić póki czas.
Administrowanie tez spora kwota.

Jednak mniejsza na razie oto - wkurza mnie jednak czemu mam płacić za energie elektryczną w garażu skoro miejsca mi nie wydano jeszcze?! Może ktoś madry mi odpowie Question Wink

A i co to są pozostałe koszty - skoro umieją je wyliczyć co do grosza to czemu ich nie wymienią?Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama