portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Altus - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Altus - sprawy osiedlowe » Forum » Wspólnota mieszkaniowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wspólnota mieszkaniowa

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
otemek 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 17:50
Posty: 37
Skąd: Gdynia, Legionów

PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 21:37    Temat postu: Wspólnota mieszkaniowa

Pewnie, każdy z Was moi drodzy sąsiedzi słyszeli, czytali w sieci o tym, że IK do zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej upycha "swoich" pracowników aby np. ew. reklamacje odraczać/przedłużać terminy byle minęły te 2-3 lata kadencji zarządu (w umowach jest o tym zapis, w jakim okresie można zgłaszać reklamacje). Czy macie jakieś zdanie na ten temat?
Czy to nie jest tak, że zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej mają wybierać mieszkańcy danej wspólnoty czy odgórnie ktoś w tym zarządzie ma zasiadać?
Widzieliście może podaną stronę: www.invest-komfort.com

Nie to, że straszę ludzi ( bo sam zakupiłem mieszkanie w Altusie) aczkolwiek czy takie opinie nie powinny dać Nam mieszkańcom do myślenia, że coś może być nie "halo"?
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 0:02    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Już o tym była mowa na tym forum. Przestrzegałem przed tym.

Podobno robi się to tak: sprzedaje się kilkanaście mieszkań po promocyjnych cenach różnym znajomym pracowników z IK, rodzinom itp., a w zamian te osoby są od samego początku zobowiązane do aktywności na zabraniu Wspólnoty. Są one też ekstra wyposażone w wiedzę, dokumenty o budynku, więc już na samym początku są przygotowywane do zdominowania Wspólnoty, bo mają przewagę wiedzy i motywacji nad resztą mieszkańców. Większość ludzi ma pewnie sprawy Wspólnoty w głębokiej d.... i nie przychodzi na Zebrania albo tylko kiwa na nich potakująco głowami, dzięki czemu IK mając zaledwie kilku-kilkunastu takich zakamuflowanych "popleczników" wśród mieszkańców może zupełnie zdominować pierwsze głosowanie i nowe organy Wspólnoty. Potem szybko rzuca się z rękawa propozycję żeby wybrać akurat tego a nie innego Zarządcę z polecenia, szybciutko zawiera z nim umowę, a reszta leniwie, bezmyślnie i niczego nie podejrzewając to akceptuje. Kończy się to tym, że IK trzyma rękę na pulsie jeśli idzie o działania Wspólnoty...przynajmniej do czasu upływu gwarancji za budynek.

Mam nadzieje że ludzie z Altus będą aktywni, przyjdą na zebranie i nie dadzą sobie zainstalować marionetkowego zarządu na czas trwania gwarancji za budynek.

Nie można z góry zakładać że w budynku będą liczne usterki, a IK ma złą wolę, ale jednak jestem zwolennikiem powołania nowej firmy Zarządczej i Wyborów do organu Wspólnoty na samym początku.

Po drugie, mam nadzieje że zostanie wybrany profesjonalny i najtańszy Zarządca, najlepiej w jakimś konkurencyjnym przetargu, bo na obsłudze nieruchomości (zapewnianie ochrony, sprzątania, ogrodnik, pracownik portierni, zamówienia, roboty konserwacyjne, księgowość wspólnoty, wybór dostawcy internetu i TV, dozór techniczny itd.) można robić niezłe wałki bokiem na sporą kasę. Dopiero po latach okazuje się że słono przepłacano za te usługi "znajomym królika", portier zarabia 2 średnie krajowe, jakaś kablówka ma wyłączność na instalację TV na 10 lat a księgowa to teściowa Przewodniczącego Wspólnoty...ale wtedy jest już za późno bo legalnie wyłoniona Wspólnota zawarła takie a nie inne umowy. Altus to taki duży cukiereczek...
ek0tom 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Mar 28, 2011 20:24
Posty: 74
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 0:46    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Bambolo82 napisał:
Podobno robi się to tak: sprzedaje się kilkanaście mieszkań po promocyjnych cenach różnym znajomym pracowników z IK, rodzinom itp., a w zamian te osoby są od samego początku zobowiązane do aktywności na zabraniu Wspólnoty.


Laughing Ja to słyszałem, że połowe mieszkań się za darmo rozdaje aby IK zawsze miał większość Laughing Laughing Laughing

Oj czuję, że te spotkania wspólnoty przyniosą wiele rozrywki i radość części uczestnikom...
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 12:47    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

ek0tom napisał:
Laughing Ja to słyszałem, że połowe mieszkań się za darmo rozdaje aby IK zawsze miał większość Laughing Laughing Laughing


Widzę że kolega nie dowierza i nie dostrzega problemu. Chyba też nie do końca to rozumie.

Radzę poczytać artykuły prasowe na temat różnić w opłatach czynszowych na różnych osiedlach oraz kosztach remontowych, które nagle pojawiają się znikąd tuż po upływie gwarancji za budynek. Problem występuje tutaj w 2 aspektach:
1) egzekwowanie gwarancji, a raczej zdolność i chęć zauważenia przez Zarządce np. cieknącego dachu albo sypiącej się elewacji na miesiąc przed upływem gwarancji na budynek, a nie miesiąc po jej upływie; Z tym "chceniem zauważenia" bywa jednak różnie, jeśli tegoż Zarządce poleci ten od kogo gwarancja mogłaby być egzekwowana;
2) ceny usług za zarządzanie wspólnotą i budynkiem (wybór najlepszego i taniego kontrahenta), co przekłada się na wysokość czynszu każdego miesiąca

Chodzi tutaj o grube pieniądze kilkuset właścicieli mieszkań, którzy będą chcieli mieć kablówkę, mieć posprzątane, zasiane i pielęgnowane w ogrodzie, pilnowane i monitorowane, odśnieżone, rozliczone w fakturach, naprawione i wymienione etc.

Ale są tacy którzy z choinki się urwali i zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy. Mają taką...jakby to powiedzieć...kołchozową nieświadomość co to jest własność i odpowiedzialność finansowa. Dla nich po prostu wszystko "się dzieje i się mieszka", a żarówka pali się na korytarzu lub winda jeździ w górę i dół. Nie interesuje też ich działalność Wspólnoty i nie bardzo rozumieją po co są Zebrania i jakie zapadają na nich decyzje, i że Wspólnota zawiera w ich imieniu liczne umowy cywilnoprawne.


Ostatnio zmieniony przez Bambolo82 dnia Sat Dec 17, 2011 13:48, liczba edycji: 1
ek0tom 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Mar 28, 2011 20:24
Posty: 74
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 13:23    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Otóż jest wręcz przeciwnie.

Ja akurat obawiam się czego innego - że do zarządu wspólnoty "dorwą" się tacy, którzy kredyt wzieli na styk i na wszystkim będą chcieli oszczędzać...

Mam znajomych na innych osiedlach IK i widać różnice - jak IK trzymał rękę na wszystkim to było ok - jak utworzyła się "wspólnota" to każdy szczebelek w ławce jest innego koloru...

Bardziej boję się tego typowego polskiego "dziadowania" niż tego, że budynek wybudowany przez IK zacznie pękać i sie zawali przed upływem gwarancji...

Ale na takich zebraniach oczywiście jest demokracja i większość ma rację...
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 14:00    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

ek0tom napisał:
(...) na wszystkim będą chcieli oszczędzać... (...)


Nie to miałem na myśli. Dbanie o gwarancję czy wybieranie kontrahentów w przetargach to nie jest dziadostwo. Chytry

Bardzo liczę na oszczędność. Myślę że w Altus znajdzie się sporo rozsądnych mieszkańców którzy m.in. niej zawdzięczają zdolność finansową do mieszkania w Redłowie.

ek0tom napisał:
(...) jak IK trzymał rękę na wszystkim to było ok (...)


Ryzykowne założenie...przynajmniej do upływu gwarancji. W czasie trwania gwarancji konflikt interesów pomiędzy właścicielami mieszkań, a gwarantem (Invest Komfort) jest oczywisty, dlatego gwarant absolutnie powinien być trzymany z dala od dozoru i zarządzania budynkiem do upływu gwarancji na ten budynek. Po upływie gwarancji, proszę bardzo - niech zarządzają, o ile złożą najlepszą ofertę na to zarządzanie.
ek0tom 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Mar 28, 2011 20:24
Posty: 74
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 14:17    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Bambolo82 napisał:
wybieranie kontrahentów w przetargach to nie jest dziadostwo.


Widać, że pracujesz w urzędzie...

Każdy wie, że przetarg wygrywają najtansi i najczęściej nienajlepsi...

To jest właśnie tak, jak pisałem wyżej - wybrać najtańszego, a później mieć każdy szczebelek w ławce innego koloru - no przecież jest "ok" bo ławka nie traci swojego przeznaczenia - cały czas można na niej siedzieć...

Ok - nie ma co się ekscytować na kilka miesięcy przed powołaniem wspólnoty... Demokratyczne zebranie podejmie decyzję...
otemek 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 17:50
Posty: 37
Skąd: Gdynia, Legionów

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 15:24    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

ek0tom napisał:
Każdy wie, że przetarg wygrywają najtansi i najczęściej nienajlepsi...


No tego to ja nie powiedziałbym, że wygrywają najtańsi... nie najlepsi owszem, ale najtańsi?
Zazwyczaj wygrywają znajomi znajomych swoich znajomych, itd. itp.

Co do dywagacji na temat oszczędzania:

ek0tom napisał:
się tacy, którzy kredyt wzieli na styk i na wszystkim będą chcieli oszczędzać...


Oczywiście, że są tacy co wzieli kredyt na styk a co? mieli brać na niestyk? Smile

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale to chyba dobrze jak ludzie chcą oszczędzać a nie pakować kasę w bezsensownie drogie rozwiązania. Sam oszczędzam bo nie jestem typem ludzi, co najpierw robią a potem myślą.

Wracając do tematu. Ja mam zamiar chodzić na zebrania wspólnoty i głosować tak, żeby do zarządu nie dostali się Ci co chcą klepki od ławek innego koloru, znajomi IK-tu, ale i nie tych co "srają" pieniędzmi, tylko rozsądnie i oczywiście oszczędnie - bo to jest wyzwanie - będą zarządzać naszym osiedlem.

Oczywiście pozdrawiam wszystkich Smile
Xtina777 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 19, 2011 21:47
Posty: 35
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 15:27    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

ek0tom napisał:
Bambolo82 napisał:
wybieranie kontrahentów w przetargach to nie jest dziadostwo.


Widać, że pracujesz w urzędzie...

Każdy wie, że przetarg wygrywają najtansi i najczęściej nienajlepsi...

To jest właśnie tak, jak pisałem wyżej - wybrać najtańszego, a później mieć każdy szczebelek w ławce innego koloru - no przecież jest "ok" bo ławka nie traci swojego przeznaczenia - cały czas można na niej siedzieć...

Ok - nie ma co się ekscytować na kilka miesięcy przed powołaniem wspólnoty... Demokratyczne zebranie podejmie decyzję...
otemek 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 17:50
Posty: 37
Skąd: Gdynia, Legionów

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 15:34    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

dopowiadając swoje kilka groszy.

Jak to Bambolo2 powiedział, że te wszystkie umowy z kontrahentami to nie zabawa - zgadzam się i nie mam zamiaru aby zarząd wspólnoty osiedla Altus podpisywał debilne umowy (na różne usługi) z góry na kilka lat.
Xtina777 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 19, 2011 21:47
Posty: 35
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 15:35    Temat postu: Wspolnota mieszkaniowa

Chcialam dodac, ze kolega ma racje. Mam jeszcze jedno mieszkanie ok IK i wiem, ze maja takie praktyki. Placimy coraz wieksze rachunki i wiem, ze wlasnie w zarzadzie maja swoich ludzi. Musimy sami zadbac o swoje sprawy od samego poczatku aby sytacja sie nie powtarzala. Tu nie chodzi aby sknerowac ale o nasze wspolne dobro. Pozdrawiam Smile
ek0tom 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Mar 28, 2011 20:24
Posty: 74
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 15:54    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

otemek napisał:
Ja mam zamiar chodzić na zebrania wspólnoty i głosować tak, żeby do zarządu nie dostali się Ci co chcą klepki od ławek innego koloru, znajomi IK-tu, ale i nie tych co "srają" pieniędzmi, tylko rozsądnie i oczywiście oszczędnie - bo to jest wyzwanie - będą zarządzać naszym osiedlem.


Ja Ciebie popieram - trzeba znaleźć złoty środek - najgorsze są skrajności...

Xtina777 napisał:
Placimy coraz wieksze rachunki


Trudno aby płacić coraz mniejsze skoro inflacja galopuje do góry... a wiele usług komunalnych po prostu bardzo mocno rośnie...

Xtina777 napisał:
Mam jeszcze jedno mieszkanie ok IK


Ale skoro zdecydowałaś się na następne mieszkanie to pewnie jesteś zadowolona... i możesz uspokoić kolegów, że sufit nie pęka, budynek nie osiada, a elewacja nie odpada... Very Happy
Xtina777 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 19, 2011 21:47
Posty: 35
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 16:11    Temat postu: Wspolnota mieszkaniowa

Tu musze Cie zmartwic. Sciana pekla uszczelki w oknach byly wymieniane chyba 6 razy!!!! Woda mi sie lala na podloge jak padal deszcz!. Co najgorsze to po dwoch naprawach balkonu mialam plesn na scianie od strony balkonu. Okazalo sie, ze naprawy robiono gorzej niz bylo. Dlaczego kupilam jeszcze jedno? - bo to i tak najsolidniejszy Deweloper. Przychodza i naprawiaja bez ociagania sie. Wszystko jest ladnie wykonczone. Nie ma idealnego dewelopera chyba sie ze mna zgodzisz? Zalamany
Xtina777 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Wrz 19, 2011 21:47
Posty: 35
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 16:17    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Coraz wieksze rachunki mam tu na mysli roznice znacznie wieksza niz w innych osiedlach.
ek0tom 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Mar 28, 2011 20:24
Posty: 74
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Gru 17, 2011 16:17    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Xtina777 napisał:
Dlaczego kupilam jeszcze jedno? - bo to i tak najsolidniejszy Deweloper.


Zgadzam się z Tobą...

a co do cen - to z IK jest pewnie trochę jak w utworze Les Miserables - "ceny u mnie okazyjne - co okazja to wzrost cen..."
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama