portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Altus - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Altus - sprawy osiedlowe » Forum » sprawy bieżące!!!! Altus mój dom
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

sprawy bieżące!!!! Altus mój dom

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Marszalek 
   

Nowy na forum


Wiek: 50
Dołączył: Czw Mar 21, 2019 5:57
Posty: 1
Skąd: SOPOT

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 7:29    Temat postu: sprawy bieżące!!!! Altus mój dom

Dzień Dobry
Jestem mieszkancem osiedla Altus mieszkam w klatce A i po ostatnim spotkaniu ( moim Pierwszym ) ze wspólnotą naszego osiedla w dniu 18.03.2019r. nasuwa mi sie kilka propozycji.
Po zmianie administratora na Easy House ( oceniam bardzo wysoko kompetencje przedstawiciela tej firmy danych osobowych nie zapamiętalem),także po wyslłuchaniu Pani Patrycji z zarządu Altus doszedłem do wniosku iz w tej chwili nasze osiedle znajduje sie we wlasciwych rekachWink ( ufaj i kontroluj ).
Dyskusja o wysokości wynagrodzenia dla czlonkow zarzadu byla zażarta a chwilami śmieszna, dyskutowano czy 1040 zl na miesiac na 1go czlonka to duzo czy malo. W moim odczuciu kwota bardzo niska gdyz na naszym osiedlu znajduje sie 270 mieszkan oraz punkty z dzialalnoscia gospodarcza czyli Biedronka Bank fryzjer itd wychodzi na to iz srednio na kazde mieszkanie przypada kwota okolo 11 zl, Milo mi sie zrobilo jak po zebraniu wrocilem do domu odwiedzajac skrzynke na listy Znajdowalo sie tam powiadomienie ,iz moje mieszkania ma 1040 zl nadplaty ( zawsze bylo na odwrót ) chcemy byc dobrze zarzadzani powinnismy placie troszke wiecej takie jest moje odczucie np 20 zl co dalo by kwote 5400 przy 270 mieszkaniach i dzielac to na 3 czlonkow tj. 1800 zl osiagnela pula w przybliżeniu to wysokość najnizszej krajowe ( chcemy byc dobrze zarzadzani placmy kase bo inacze bedzie cienizna )
Druga sprawa na spotkaniu dowiedzialem sie iz nasz dom wydaje rocznie na czesci wspolne tj oświetlenie klatki, windy , oswietlenie hali garazowej kwote 300 tysiecy rocznie mozna by bylo tego uniknac a mianowicie mozna by bylo na dachu zastosowac panele sloneczne tzw fotowoltaike ktora to po zamontowaniu pobierala by prad z enerii słonecznej co w duzym stopniu ograniczylo by wysokoc rachunku za prad w przyblizeni placili bysmy kwote okolo 30% niższa za prad. Taka instalacja zwraca sie srednio po uplywie 6 lat natomiast prad po zastosowaniu paneli na czesci wspolne mamy odrazu po zastosowaniu paneli latem nadwyzke oddajemy panstwu a zima pobieramy od panstwa (energa )licznik dwubiegunowy. Gwaracja na instalacje jesli jest zbudowana z dobrej jakosci paneli to 25 lat.
3 sprawa zastosowanie foli ochronej w oknach naszych mieszkan
Folie ochronne stosowane na okna maja rozne zastosowanie po pierwsz moga zmiejszyc przenikanie promieni IR tzw promieniowanie cieplne o nawet 80%, moga odbijac swiatwo tzw lustro Weneckie, moga zmiejszac przenikanie promieni UV przydatne kiedy niedaleko okna jest wywieszone pranie i czasami zastanawiamy sie dlaczego nasz ubrania płowieją oraz antywlamaniowe ktore to po przyklejeniu na okno od zwenatrz nie pozwalania na zbicie szyby. Moj przyjaciel ma takowa firme ktora to zajmuje sie tak usluga wlasnie na miom balkonie beda stosowane takie folie, po pierwsze od strony ul AL Zwyciestwa jest silne nasłonecznienie budynku co stanowi przeszkodę w miesiacach letnich korzystanie z przeszklonego balkon gdyz zwyczajnie jest za goraca po zastosowaniu owej foli znacznie spadnie przenikani promieni scieplnych, natomniast od strodzy dziedzinca juz zastosowalem tzw lustro Wenecki ktore to umozliwia wiekszy konfort, gdyz z odleglospi powyzej 20 m nie ma mozliwosci podgladania co dzieje sie na moim balkoni. sprawe paneli oraz folii zglosielm zarzadowi maja sie zastanowic jaki rodzaj foli chodzi o kolor bedzie mozna zastosowac w naszym budynku natomiast spraw paneli slonecznych bedzie musiala chyba poczeka gdyz na chwile obecna nasz statu zawarty przez Invest Confort uniemożliwia zastosowania tych paneli na dachu naszej Wspolnoty
Zapraszam do dyskusji Pozdraiam Rafal
Altus_live_voice 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Sie 20, 2014 21:28
Posty: 12
Skąd: Gdunia

PostWysłany: Wto Lip 23, 2019 15:21    Temat postu: Re: sprawy bieżące!!!! Altus mój dom

Witam serdecznie Pana Sąsiada.
Co do paneli slonecznych ma Pan w zupelnosci racje.Mam podejscie takze techniczne i umiem rozliczac kosztowo.W pelni sie z Panem zgadzam.
Co do Zarzadu to tu nie jestem przekonany.Kwota jaka Pan podaje na 1 czlonka zarzadu owszem nie jest wysoka ale trzeba spojrzec z merytorycznego punktu widzenia.Codziennie wynosze smieci i nie jest to dystans na koniec osiedla wiec osoba ktora to powinna nadzorowac spokojnie dala by sobie z tym rade.Dodam ze dokladnie tym powinien zajmowac sie czlonek Administracji wspierany przez konserwatora i mieszkanca-czlonka zarzadu.A mamy ich trzech.Gdy schodzilem do auta przez 4 tyg swietlowka migala.Wiec o czym my mowimy...Uwazam razaco nieodpowiednie utrzymywac 3 czlonkow zarzadu.Jezeli chodzi o redykcje kosztow to wlasnie trzeba zaczac od teoretycznej administracji a srdki zaoszczedzone przeznaczyc na praktyczne cele.Mysle ze wiele osob sie ze mna zgodzi.
Serdecznie pozdrawiam
Helenina8 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Wto Lis 27, 2018 12:29
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sie 23, 2019 8:47    Temat postu: Re: sprawy bieżące!!!! Altus mój dom

Jak widać co osiedle to inne historie. Dlatego też trzeba zapoznać się dokładnie ze swoim zarządcąSmile Ja dopiero co jestem na etapie poszukiwania odpowiednio mieszkania. Może jesteście w stanie coś polecić? Na Obido https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-trojmiasto/ kilka fajnych propozycji znalazłam. Tu wyszukiwanie jest całkiem wygodne, oferty są bogate w dokładne opisy, zdjęcia, parametry, rzuty.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama