portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Altus - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Altus - sprawy osiedlowe » Forum » Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sokkona26 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Cze 25, 2013 18:22
Posty: 16
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 11:33    Temat postu: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Witam,

Czy ktoś się orientuje jacy operatorzy telewizji kablowej & internetu są dostępni w Altusie? Help

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam,

Justyna
13-stka 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Wto Sty 29, 2013 19:04
Posty: 46
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 12:14    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

sokkona26 napisał:
Witam,

Czy ktoś się orientuje jacy operatorzy telewizji kablowej & internetu są dostępni w Altusie? Help

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam,

Justyna


temat był już wielokrotniw poruszany i nic się nie zmieniło:

operatorami tv i internetu są:
1) upc)
2) multimedia polska
3) nettel
4) epoka

TP SA - (orange) nie jest dostępne.

na forum pojawia się motyw głosowania w sprawie anteny wspólnej na dachu - czemu osobiście jestem przeciwny.
sokkona26 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Cze 25, 2013 18:22
Posty: 16
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 15:35    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Super, dzięki za info. Padam

A jeżeli chodzi o zainstalowanie anteny na dachu to ja jestem jak najbardziej za.
13-stka 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Wto Sty 29, 2013 19:04
Posty: 46
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 16:22    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

sokkona26 napisał:
Super, dzięki za info. Padam

A jeżeli chodzi o zainstalowanie anteny na dachu to ja jestem jak najbardziej za.


a ja uważam to za nieuzasadnione - rozłożenie instalacji po budynku to spora kasa - metr kabla kosztuje około 2 zł, na budynek potrzeba pewnie około 1500-2000 metrów (strzał), do tego kwestia robocizny - te kable nie umieszczą się same w kanałach teletechnicznych i oczywiście kwestia wyjścia z kablami na dach i zakup porządnej anteny. Z uwagi na wysokość budynku raczej nie będzie jej widać więc kwestię estetyczną pomijam.
- pomijając nawet pieniądze to ogromne przedsięwzięcie i trzeba się dogadać z właścicielami lokali, którzy mają prawo do korzystania z dachu ujawnione w kw Smile

biorąc pod uwagę, że większość mieszkańców związała się z jakimś dostawcą sygnału zdecydowanie nie popieram.
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Sty 09, 2014 23:28    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

13-stka napisał:
sokkona26 napisał:
Super, dzięki za info. Padam

A jeżeli chodzi o zainstalowanie anteny na dachu to ja jestem jak najbardziej za.


a ja uważam to za nieuzasadnione - rozłożenie instalacji po budynku to spora kasa - metr kabla kosztuje około 2 zł, na budynek potrzeba pewnie około 1500-2000 metrów (strzał), do tego kwestia robocizny - te kable nie umieszczą się same w kanałach teletechnicznych i oczywiście kwestia wyjścia z kablami na dach i zakup porządnej anteny. Z uwagi na wysokość budynku raczej nie będzie jej widać więc kwestię estetyczną pomijam.
- pomijając nawet pieniądze to ogromne przedsięwzięcie i trzeba się dogadać z właścicielami lokali, którzy mają prawo do korzystania z dachu ujawnione w kw Smile

biorąc pod uwagę, że większość mieszkańców związała się z jakimś dostawcą sygnału zdecydowanie nie popieram.


A ponoć właśnie drogo to nie wyjdzie. Przynajmniej za antenę zbiorczą do naziemnej telewizji cyfrowej, to będzie tanio, prawdopodobnie tylko jednorazowy wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych na lokal + jakieś zupełnie groszowe zużycie prądu na części wspólnej przez wzmacniacz sygnału. Kable mamy już w ścianach. Gniazdka antenowe też w każdym pokoju. Skoro za to skasował nas już IK (w cenie lokali), to dlaczego tego teraz nie wykorzystać i mieć darmową TV w HD z nagrywaniem, z powietrza w każdym pokoju bez jakiś dekoderów, drugich pilotów do TV, plączących się kabli czy dodatkowo płatnych pakietów multiroom???

Antena DVB-T będzie niewidoczna. To tylko mały słupek, który zniknie gdzieś na dachu, więc tu strachu też nie ma.

Drożej wyjdzie za to na pewno zbiorcza instalacja satelitarna (NC+, Polsat Cyfrowy), ale podejrzewam że na to szans nie ma, no i komu zależy darmowych 500 kanałach z Azji.

Ostatnio TV i internet w Altus oferują kolejni dostawcy m.in. Netia, a więc dostawców jest już więcej niż tylko ci, których wymienia instrukcja naszych lokali. Jest z czego wybierać. Surprised
wiezowiec 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Mar 21, 2009 22:50
Posty: 5
Skąd: gdynia

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 13:23    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Bambolo82 ma rację. Zakładając, że wykorzystamy istniejącą infrastrukturę, koszt powinien być bardzo mały. Pozostaje kwestia dostępu do instalacji w budynku. Mam nadzieję, że IK nie będzie stwarzał problemów. Dlatego propozycja powinna pojawić się jako temat/uchwała na najbliższym zebraniu.
13-stka 
   

Bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Wto Sty 29, 2013 19:04
Posty: 46
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Sty 10, 2014 13:33    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

wiezowiec napisał:
Bambolo82 ma rację. Zakładając, że wykorzystamy istniejącą infrastrukturę, koszt powinien być bardzo mały. Pozostaje kwestia dostępu do instalacji w budynku. Mam nadzieję, że IK nie będzie stwarzał problemów. Dlatego propozycja powinna pojawić się jako temat/uchwała na najbliższym zebraniu.


Bambolo nie ma racji
każdy ma wpisane w akcie że
"na powyższej nieruchomości znajdują się urządzenia, instalacje i sieci, które przyłączono na stałe do sieci operatorów, i tak: ENERGA-OPERATOR S.A., TP S.A., UPC Polska sp. z o.o., MULTIMEDIA sp. z o.o., MEDIA 3 sp. z o.o., Nettel sp. z o.o. i Epoka sp. z o.o., które to urządzenia, instalacje i sieci stanowią własność tych operatorów

jedyne co już mamy to kable na odcinku od gniazdka w mieszkaniu do szafki na klatce.

W szafce podłączają nas do wybranego operatora ale kilometry kabli umieszczone w szachtach są operatorów i musielibyśmy rozłożyć swoje.

oznacza to że rozprowadzenie kabli od anteny na dachu aż do szafek na poszczególnych kondygnacjach jest konieczne.
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 10:08    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Niedługo zebranie. Nie ma żadnych przeszkód aby sprawę wyjaśnić. Jeśliby trzeba ciągnąć kable to sprawa by podrożała, ale i tak warto wiedzieć ile. Może to wcale nie jest takie drogie i chętni by się znaleźli. Instalacja DVB-T to bardzo prosta konstrukcja, niczym nie różniąca się od anten dachowych indywidualnych lub zbiorczych, jakich pełno na starszych osiedlach. Trzeba by zapytać w firmach świadczących takie instalacje o wycenę.
Captain 
   

Zaglądajacy


Wiek: 60
Dołączył: Czw Lut 20, 2014 23:07
Posty: 10
Skąd: Gdyni

PostWysłany: Pią Lut 21, 2014 0:06    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Wiem, że UPC jest w ALTUSie. Wiem też, że jest tu Multimedia. Jeżeli ktoś chce tylko internet to może też mieć łącze radiowe (25MB/s) poprzez MAXNET ale tylko od strony Legionów - trzeba widzieć antenę na Płycie Redłowskiej.
Domcaj 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Mar 19, 2015 13:27
Posty: 4
Skąd: Redlowo

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 13:31    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Witam

Przeczytałem w starszych postach ze są problemy
Z internetem i tv od multimedii Czy ktos z użytkowników
Mógłby powiedzieć jak wyglada sytuacja na dzien dzisiejszy ?
Kusi mnie oferta multimedia głownie ze względu na tylko roczna umowę
sierzant 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Wrz 22, 2013 1:05
Posty: 52
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 13:43    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Domcaj napisał:
Witam

Przeczytałem w starszych postach ze są problemy
Z internetem i tv od multimedii Czy ktos z użytkowników
Mógłby powiedzieć jak wyglada sytuacja na dzien dzisiejszy ?
Kusi mnie oferta multimedia głownie ze względu na tylko roczna umowę


Multimedię odradzam. Mieliśmy ją przez dwa lata i (nie było większych problemów) postanowiliśmy przedłużyć umowę. Zbiegło się w czasie z uruchomieniem przez M.jakiejś usługi BSM i zaczęła się masakra - internet mieliśmy może przez 2-3 dni bez problemów, a tak non stop telefony do biura i wizyty "fachowców". Podobno modemy, które stosuje Multimedia nie udźwignęły nowego oprogramowania i jest z tym problem.
Słyszałam też że korzystniej jest zamówić usługę przez infolinię bo wtedy, w razie kłopotów mozna z niej bezproblemowo zrezygnować w ciągu chyba 14 dni.
Domcaj 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Czw Mar 19, 2015 13:27
Posty: 4
Skąd: Redlowo

PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 7:44    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

A co powiecie użytkownicy o usługach Orange
Mam namysli zarówno tv jak i internet ?
Bambolo82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lip 02, 2011 15:41
Posty: 255
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2015 20:52    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Ja wynegocjowałem w UPC umowę na 24 m-ce za 50 zł na m-c, za co mam neta 30 mbit/s z WIFI, telefon stacjonarny 60 min oraz telewizję pakiet Select HD.

Niezły deal. Wymagał wypowiedzenia starej umowy, szantażem przejścia do Multimedia i czekania na telefon z "działu utrzymania klienta" do ostatniego dnia wypowiedzenia.
suer22 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Maj 14, 2015 16:57
Posty: 3
Skąd: gdynia

PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 15:26    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Witam, chciałem zmienić ofertę internetową na swojego starego operatora internetowego z którego najbardziej byłem zadowolony.
Dowiedziałem się ze niestety nie może on przedostać się do lokatorów ze swoją konkurencyjną ofertą po przez administracje i jakieś zgody blokują ich 1,5 roku, a ma on według mojej logiki najkorzystniejsza ofertę .

MAXNET - http://www.maxnet.com.pl/

proszę samemu spojrzeć , po co przepłacać?

Nie wiem czy państwo wiedzą ewentualnie co można zrobić z tym fantem, może warto pomóc w wejściu ze swoją propozycją - większa konkurencja lepsze ceny.

Pozdrawiam
MAXNET 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Pią Cze 12, 2015 9:12
Posty: 2
Skąd: Gdynia- Wzgórze Maksymiliana

PostWysłany: Pią Cze 12, 2015 11:32    Temat postu: Re: Telewizja kablowa & internet dostepny w Altusie

Witam,

Jako, że bardzo często pojawiają się od mieszkańców zapytania o dostępność usług, podejmiemy kolejną próbę podłączenia Państwa budynku. Jednak w tym celu potrzebna jest pomoc mieszkańców. Zapewne, w tym miejscu, zapytają Państwo co Nas wyróżnia wśród innych operatorów? Kilka rzeczy:
1. Najatrakcyjniejsza oferta na rynku.
2. Podłączenia światłowodowe w mieszkaniach.
3. Bliskość. Mieścimy się na Bp. Dominika 28 i jeżeli potrzebowaliby Państwo coś załatwić to jesteśmy pod ręką. Trzeba także zauważyć, że dzwoniąc do Nas nie tracą Państwo czasu na słuchanie melodyjek tylko łączą się bezpośrednio z Nami.
4. Jesteśmy lokalnym gdyńskim operatorem i wybierając Maxnet wspierają Państwo polską przedsiębiorczość.

Liczymy na Państwa poparcie w administracji budynku i owocną współpracę w przyszłości.

Pozdrawiamy
Maxnet Łukasz Hamerski
ul. Bp. Dominika 28,
81-402 Gdynia
Tel: 58 688 88 88
E-mail: biuro@maxnet.biz
www.maxnet.com.pl
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama